Coś dla panów, czyli dylematy tuż przed ślubem…

Jak ubrać Pan Młodego, aby wyglądał wyjątkowo? Czy dopasować ubiór mężczyzny do Panny Młodej? Garnitur, surdut a może frak? Klasycznie, elegancko, awangardowo? Jak odnaleźć się w morzu fasonów, kolorów, dodatków?

Te i inne pytania zwykle rodzą się przed ślubem. Z doświadczenia wiem, że Panowie trochę mniej niż Panie zwracają uwagę na ubiór, chociaż bywają wyjątki i to ogólne wrażenie się zmienia, oby tak dalej! Część mężczyzn podchodzi do tematu praktycznie szukając ubrania uniwersalnego, takiego, które jeszcze później będzie można wykorzystać. Klasyczny garnitur jest zawsze elegancki i i możliwy do wykorzystania przy wielu okolicznościach. Pamiętajmy jednak, że w zwykłych garniturach – mniej zobowiązujących – będą także inni mężczyźni na weselu. Warto więc czymś się wyróżniać i jeśli już faktycznie taka decyzja zapadnie, to większą uwagę zwróćcie na dodatki.
m7 (1)

m3

Ozdobna kamizelka, plastron dyskretnie nawiązujące do deseni czy zdobień na sukni Panny młodej, utrzymana w tej samej tonacji kolorystycznej będą na pewno dobrym rozwiązaniem. Dlaczego to takie ważne i trzeba poświęcić temu więcej uwagi? Ponieważ nie można iść już całkiem w minimalizm, uniwersalna stylizacja to nie taka, którą dziś założycie na ślub, a jutro pójdziecie w tym zestawie do pracy! Jeśli już decydujesz się na zwykły garnitur, dodaj mu szyku, klasy i elegancji poprzez wyjątkowe dodatki a wtedy uzyskasz efekt, o który w tym dniu chodzi, będziesz zauważony! Innym rozwiązaniem jest wybór ubrania bardziej okazjonalnego, ślubnego. Takiego, które już na pierwszy rzut oka jest odmienne od tych, które spotykamy tak często w biurze czy też na ulicy. Jest szeroka gama tego typu strojów, począwszy od wyjątkowej formy, tkanin użytych do produkcji a na detalach czy zdobieniach kończąc.

m4

m6

Takie garnitury będą podkreślać sylwetkę, dopasowanie w talii, mają formę bardzo blisko ciała i zaokrąglają się w dolnej części marynarki. Najczęściej są zapinane na jeden lub dwa guziki i posiadają jedno lub dwa rozcięcia z tyłu. Spodnie są wąskie, dopasowane bez zakładek pod paskiem i oczywiście bez mankietów u dołu nogawki. Tkaniny z lekkim połyskiem lub fakturą w delikatne prążki, nadają zawsze okazjonalny charakter takiemu ubraniu i wyróżniają go wśród wielu propozycji.

Detale takie jak ozdobnie wykończone patki kieszonek, szwy na klapach kołnierza, różnego rodzaju lamówki gładkie lub żakardowe doskonale podkreślają styl. Kolorystyka też może odegrać znaczącą rolę i choć czerń jest uznawana za najbardziej elegancką, jeśli jesteś odważny nie obawiaj się eksperymentować.

m8

Dobre salony oferują dziś szeroką gamę ciekawych zestawień np. jasnych szarości marynarek i ciemniejszych spodni, nasyconych lub nieco jaśniejszych prawie niebieskich granatów, beży czy też brązów w różnych odcieniach.

Równie dobrze może wyglądać czerń, ale w fakturze mocnego gęsto utkanego wzoru żakardowego. Ten rynek coraz szerzej otwiera się na mężczyzn i są firmy, które wyspecjalizowały się w tworzeniu specjalnej kolekcji typowo ślubnych garniturów. Oczywiście nie należy zapominać o klasyce. Doskonałym rozwiązaniem dedykowanym Panom Młodym, a nawet, w niektórych krajach uważanym za wręcz obowiązkowe, z pewnością będzie klasyczny, angielski surdut.

Jego wydłużona forma zdecydowanie wyróżnia go wśród innych ubrań a odcienie szarości nadają oficjalny charakter i w dodatku te wyjątkowe sztuczkowe spodnie, jednym słowem elegancja na najwyższym poziomie. Dobieraj ubranie zawsze tak by odzwierciedlało twój własny styl, podkreśliło twoje cechy zewnętrzne i były uosobieniem tego, jaki jesteś. W tym dniu jak w każdym innym powinieneś być ubrany a nie przebrany,  jednocześnie to, co masz na sobie świadczy o tobie i o szacunku dla ludzi, z którymi się spotykasz. Jeśli masz wątpliwości i nie do końca jesteś przekonany, jakiego wyboru dokonać, zawsze skieruj swoje kroki do kogoś, kto jest specjalistą w danej branży. Znajdź dobry salon specjalizujący się w modzie ślubnej dla mężczyzn, sprawdź jego renomę, doświadczenie i ofertę oraz fachową wiedzę stylistów, którzy tam pracują i ciesz się swoim perfekcyjnym wyglądem w jednym z najważniejszych dniu w życiu.

Życzę dużo miłych wrażeń, przy kreowaniu Twojego wizerunku Pana Młodego.

Zostaw komentarz