Do ślubu z brzuszkiem, czyli 4 rady dla ciężarnej Panny Młodej

W ferworze przygotowań do ślubu, które nierzadko trwają miesiącami, zdarza się, że przyszłe małżeństwo zauważa na teście 2 kreski. Do stresu związanym z organizacją ślubu, dołącza stres o przyszłą mamę i maleństwo. Jak postępować, by wymarzone wesele doszło do skutku?

Ciąża to niezwykły okres dla obojga partnerów, ale nie zawsze łaskawy dla kobiety. Jeśli bardzo się boisz o siebie i dziecko, źle się czujesz, a data ślubu wypada na 8, 9 miesiąc ciąży możecie pomyśleć o zmianie daty. Wybierając tę samą salę, orkiestrę, fotografa nie powinno wiązać się to z dodatkowymi kosztami i powinniście zachować zaliczkę. Pamiętaj, że wszystko zależy od dobrej woli ludzi, z którymi zdecydowałaś się wejść we współpracę przy organizacji tego ważnego dla was dnia.

Zakładamy jednak, że nie zmieniacie planów i zamierzacie się pobrać w dniu, w którym ustaliliście. Gratulujemy! 🙂

Closeup of a pregnant belly in wedding dress

Rada nr 1

Koniecznie powiadom salon! Już przy wyborze salonu powinnaś kierować się nie tylko asortymentem, ale i obsługą. Czy krawcowe pójdą Ci na rękę? Czy salon będzie skory do częstych przymiarek? Czy zostaniesz potraktowana życzliwie? Na te pytania powinnaś sobie odpowiedzieć przed decyzją o kupnie sukni ślubnej. A gdy dowiesz się o ciąży powiadom salon tak szybko, jak to możliwe. Być może będą wymagane poprawki w projekcie. Zapewne też będziesz musiała zgłaszać się na przymiarki nieco częściej. Najważniejsze, by obsługa salonu była powiadomiona o sytuacji i mogła w porę reagować. Zaufaj nam! Na sprzedaży sukien ślubnych zjedliśmy zęby i dopilnujemy, by Twój dzień był najpiękniejszym z możliwych 🙂

Rada nr 2

Nie wiemy, na jaki typ zabawy się nastawiasz, ale na pewno będziesz musiała się oszczędzać. Wszystko zależy od samopoczucia i zaawansowania ciąży. Pamiętaj jednak, by tym bardziej zadbać o wygodne obuwie. Na pewno ułatwi to całonocną zabawę i odciąży i tak już zmęczone nogi.

Rada nr 3

Jeśli dopiero wybierasz suknię ślubną szczególnie pomyśl o jej fasonie. W błogosławionym stanie szczególnie powinnaś zwracać uwagę na wykonanie i jakość tkanin. W zależności od wielkości brzuszka – w szczególności w pierwszych miesiącach – możesz pokusić się, by go ukryć. W zaawansowanej ciąży dumnie go podkreślaj. Pamiętaj, że im większy brzuch i większe próby ukrycia tym gorszy efekt. Jeśli ciąża jest w zaawansowanym stadium – podkreśl ją! Delikatna, zwiewna, muślinowa suknia doda Ci elegancji i lekkości.

Rada nr 4

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda! Pamiętaj, że jesteś gwiazdą wieczoru, ale też przyszłą mamą. Nie bój się oddelegować części obowiązków na innych członków rodziny. Upewnij się, że miejsce które wybrałaś na wesele udostępni Ci pokój – będziesz mogła odpocząć gdybyś tego potrzebowała. Miej na uwadze także wygodę stroju – odpowiednie buty, nieuciskająca bielizna i krój sukni ślubnej to Twoi sprzymierzeńcy. Postaw na zwiewne fasony, które nie krępują ruchów i w których będziesz czuć się komfortowo.

I baw się dobrze! 🙂

Zostaw komentarz