Dobieramy welon

Welon jest dopełnieniem ślubnej stylizacji, a dla wielu kobiet najważniejszym jej elementem. Cóż, trudno o element bardziej kojarzony z zamążpójściem. O ile suknie w kolorze białym można założyć przy innej okazji (ok, może nie do końca taką, jak ślubna ;)), tak możliwość przypięcia welonu mamy tylko raz.

Welon idealny – jak go dobrać?

Welon to element stylizacji ślubnej, o którym wcześniej czy później pomyśli każda Panna Młoda. Trudno nie docenić jego symboliki. Kiedyś sam akt odsłonięcia welonu z twarzy wybranki miał symbolizować akceptację i obietnicę opieki nad świeżo poślubioną żoną. Podniesieniem welonu po ceremonii rozpoczyna się wspólne życie – to wtedy Pan Młody po raz pierwszy całuje swoją żonę.  Kiedyś i dziś welon kojarzony był z niewinnością, którą kobieta traci wraz z wyjściem za mąż. Abstrahując  od tradycji, welon jest po prostu nieodłącznym elementem bajkowego ślubu, o którym marzy większość dziewczyn. Jak wybrać ten idealny?

Na drodze do wyboru perfekcyjnego welonu stoi wiele pułapek, w które bardzo łatwo wpaść.  Należy mieć na uwadze jego długość, kolorystykę, upięcie włosów, a nawet fason sukni ślubnej.

welon1

Długość welonu

Decydując się na długość welonu musimy wziąć pod uwagę czynniki takie jak wzrost, figura oraz wszystkie detale sukni ślubnej. Długi welon  najlepiej pasuje do sukienek obcisłych i tych w kształcie litery „A”. Pięknie prezentuje się w połączeniu z długimi trenami, jednak należy pamiętać, iż wtedy powinien być on dłuższy od tylnej części sukni. Ważne by mieć na uwadze minusy płynące z wyboru długiego welonu. Po pierwsze decydując się na kilkumetrowy welon trzeba wziąć pod uwagę, że łatwo może się zniszczyć, ktoś może go nadepnąć, będzie też ciężko go ujarzmić w przypadku silnego wiatru  oraz nieuwagi Pana Młodego.  Po drugie – w przypadku sukni o tiulowym, bogatym dole z wieloma halkami – welon może się zahaczać i nie układać tak ładnie jak powinien.  Jednak przy współpracy ze strony najbliższego otoczenia Panny Młodej spektakularny efekt jest gwarantowany.

welon4

Kolorystyka

Kolor welonu powinien być spójny z kolorem sukni ślubnej. Przy sukni jednolitej kolorystycznie wybór mamy ułatwiony, problem pojawia się w momencie, gdy w grę wchodzi kilka kolorów. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na kolor dominujący i podążać za nim także w przypadku innych dodatków takich jak buty czy rękawiczki. Uważaj na kontrasty. Choć pożądane, powinny być szczególnie przemyślane. Welon w kolorze śmietankowym do idealnie śnieżnobiałej sukni ślubnej po prostu nie będzie pasował.

Fryzura

Od fryzury zależy upięcie welonu. Przypinając go wyżej optycznie wysmukla się sylwetkę dodając jej kilka centymetrów. Z kolei welon upięty niżej pięknie eksponuje fryzurę. Jeśli bierzesz pod uwagę rozpuszczenie włosów dobrze przemyśl, czy w połączeniu z welonem nie dojdziesz do granicy przesady, która Ci się nie spodoba – ma być romantycznie, ale co za dużo to niezdrowo.

Zostaw komentarz