Jak przetrwać ślub w upale?

Każda Panna Młoda marzy o cudownej pogodzie w dniu ślubu. Idealnie, jeśli świeci słońce, a temperatura oscyluje wokół przyjemnych 23 stopni Celsjusza, po niebie suną kłębiaste obłoki, a na twarzy czuć delikatny wiatr. To wersja idealna, która w naszym klimacie nie zdarza się zbyt często.Co zrobić, gdy temperatura przekroczyła 30 stopni i nie chce się zatrzymać? Jak w takiej aurze wyglądać pięknie, czuć się świetnie i w pełni cieszyć się tym dniem?

Po I: jakość materiałów, z których została wykonana suknia ślubna. To będzie prawdziwy test dla kreacji, którą wybrałaś. Jeśli zaufałaś renomowanemu salonowi możesz być spokojna. Tkaniny wysokiej jakości oddychają i pięknie układają się na ciele tworząc komfortową powłokę. Żadna inna aura nie obnaży niedoróbek tak celnie, jak właśnie upał. Teraz okaże się, czy suknia została prawidłowo skrojona i nie zafunduje Ci otarć. Ale spokojnie, jesteśmy pewne, że dobrze wybrałaś!

Po II: fryzura: Jeśli rozważałaś rozpuszczone włosy być może warto zmienić pomysł. Kark szczelnie otulony włosami potęguje uczucie gorąca i może przyczynić się do omdlenia. Upięte włosy będą też bardziej ujarzmione i na naradzisz się na niedbałe kosmyki na spoconej skórze.

 

Po III: balsam. Po porannej kąpieli postaw na ultralekki balsam, który szybko się wchłonie i nie pozostawi tłustej warstwy. Nogi, ramiona i stopy obsyp delikatnie talkiem, dzięki czemu unikniesz bolesnych otarć.

Po IV: makijaż. Jeśli zaufałaś sprawdzonej wizażystce na pewno wszystko będzie dobrze. Na rynku dostępne są kosmetyki o naprawdę spektakularnej trwałości. Warto, byś miała przy sobie bibułki matujące, lekki puder i pomadkę ochroną – paradoksalnie w trakcie upałów usta są bardzo narażone na przesuszenie.

Po V: wachlarz. To dobry pomysł nie tylko dla Panny Młodej, ale też dla gości. Gustowne wachlarze mogą być częścią Twojej ślubnej stylizacji, a ruch powietrza zawsze dobrze służy, gdy robi się naprawdę duszno.

Po VI: woda i miętówki. Powinnaś mieć przy sobie butelkę wody i cukierki, które dodatkowo Cię orzeźwią. Rada: do butelki wody wrzuć kostki lodu, wtedy dłużej zachowa ona przyjemny chłód.

Zostaw komentarz