Jak szukać sukni ślubnej? 6 porad.

Zakup sukni ślubnej to jedna z najważniejszych i najbardziej emocjonujących decyzji w całym ślubno-weselnym ferworze. Wybór tej jedynej, która spełni nasze dziecięce marzenia, oczaruje gości i przyszłego męża będzie naprawdę prosty, gdy zapamiętasz kilka rad:

  1. Suknia ślubna ma być ubraniem, nie przebraniem. Fakt, jest to ubiór jedyny w swoim rodzaju, naznaczony pewną tradycją, folklorem i wyobrażeniami. Gdy napatrzysz się już na gwiazdy filmowe i skończysz przeglądać katalogi spójrz na sprawę realnie – suknia ma podkreślić to co najlepsze w sylwetce i ukryć mankamenty. Poza tym ma ona być dodatkiem do Panny Młodej, a nie sztuką dla sztuki. Zanim rozpoczniesz poszukiwania spójrz na siebie łaskawym (i krytycznym) okiem, zastanów się jakie atuty chcesz zaakcentować, pomyśl o stylu w jakim czujesz się najlepiej, określ jakie modele zdecydowanie odpadają. Metoda skreśleń pozwala stworzyć naprawdę cenną listę i umożliwi Ci zaoszczędzenie czasu i nerwów!

ch2

  1. Ostrożnie ze zdjęciami! Panny Młode mają tendencję do oglądania setek zdjęć kreacji w Internecie. Ma to oczywiście plusy i minusy. Dobrze – bo poznajesz ofertę, wiesz czym dysponują salony i czego możesz się spodziewać. Źle – bo suknie na zdjęciach często odbiegają od realnego wyglądu. Miej na uwadze, że fotografowane są one  na profesjonalnych modelkach przez zawodowych fotografów. Nie sugeruj się więc zdjęciami katalogowymi. Poza tym najczęściej Panny Młode zakupują model, o którym nigdy by nie pomyślały. Pozwól stylistkom i ekspedientkom na propozycje, to Twój czas więc nie spiesz się!
  1. Nie przesadzaj z ilością. Należysz do Panien Młodych, które chcą przymierzyć każdą suknię ze wszystkich salonów w mieście, by mieć pewność, że nie ominęły tej najlepszej? Nie zakładaj ile modeli musisz przymierzyć, zanim zdecydujesz się na zakup. Bywa, że konieczne okazuje się przymierzenie kilku lub kilkunastu sukien, ale jeśli trafisz na tę wymarzoną przy pierwszej przymiarce nie wahaj się i kup! I tak, to prawda – to suknia ślubna wybiera Pannę Młodą! Jak poczujesz, ze to TA – szybko przypieczętuj wasz związek
  1. Ciało doradcze.  Przyprowadzanie ze sobą całego zastępu koleżanek, druhen i ciotek to nie najlepszy pomysł. Mimo, że masz wokół siebie przychylne grono, które na pewno chce, byś wyglądała jak najlepiej pamiętaj, że gusta są różne, a Ty niepotrzebnie możesz się zasugerować, niekoniecznie trafną, opinią.
  1. Korzystaj z porady specjalistów! Przychodząc do salonu wkraczasz w świat specjalistek, więc nie bój się pytać i czerp z ich wiedzy. Sprzedawczynie nie tylko bezstronnie skomentują Twój wygląd w danym modelu, ale też spojrzą na Ciebie z nieco innego punktu widzenia i zapewne zaproponują fason, o którym nawet nie myślałaś, że będzie pasować. Mierz! Z dużym prawdopodobieństwem kupisz suknię zupełnie inną, niż na początku zakładałaś.
  1. Warto kupić suknię w renomowanym salonie. Miejsce wyboru tej najważniejszej sukni powinno być wolne od przypadku. Upewnij się, że wybrałaś salon godny zaufania, który zapewni Ci niezbędne krawieckie poprawki, zaproponuje dodatki, będzie służyć wsparciem i zapewni miłą atmosferę, dzięki czemu kupno będzie nie tylko transakcją, ale też doświadczeniem wartym wspomnień. W takich chwilach powinnaś być w dobrych rękach!

 

adresy naszych salonów znajdziesz tu: https://evita.com.pl/nasze-salony/

Zostaw komentarz