Jak wytrzymać w szpilkach do białego rana? PORADNIK!

1. Noszę szpilki na co dzień
Jeśli należysz do kobiet, które w szpilkach chodzą codziennie i dobrze czują się na wysokościach nie będziesz mieć problemu z wytrzymaniem całego wesela w wymarzonym obuwiu. Sylwetka przyzwyczajona do postawy, jaką wymuszają buty na obcasie jest już zahartowana w bojach. Jesteś szczęściarą i problem Cię nie dotyczy 🙂

szpilki2
2. Różnica wzrostu
Kobiety często wysokim obcasem chcą zatuszować sporą różnicę wzrostu. Czy warto? Jeśli wybierzesz odpowiedni dla figury fason sukni ślubnej to Twoja sylwetka wyda się dłuższa i nie będziesz musiała optycznie dodawać sobie wysokości. Miej też na uwadze wzrost partnera – jeśli jesteście podobnego wzrostu zrezygnuj z wysokiego obcasa, bo proporcje waszych sylwetek będą niekorzystne.

3. Kiedy obcas można nazwać wysokim?
Najczęstsza i najchętniej wybierana wysokość to obcas w przedziale 5-7cm. O wysokim obcasie mówimy więc, gdy mamy do czynienia z miarą ponad 8cm. Pamiętaj, że wybierając buty na platformie skutecznie odciążysz stopę i będziesz mogła śmiało bawić się w wyższych butach.

szpilki3

4. Rozmiar, a spadanie.
Boisz się, że but może Ci spaść i się potkniesz? Koniecznie pochodź w ślubnych butach wcześniej, sprawdź jak zachowują się przy kontakcie ze śliską rajstopą. Na czas wesela i pierwszego tańca możesz wykorzystać trik – opleć kilkakrotnie stopę w najwęższym punkcie przezroczystą taśmą klejącą. Będziesz mieć gwarancję, że but pozostanie na miejscu.

5. Zestaw ratunkowy
Zakładając szpilki miej w pogotowiu prosty zestaw. Pamiętaj, że grożą Ci otarcia, odparzenia i pęcherze, a nawet obrzęk kostek. Plastry i żel chłodzący skutecznie przyniosą ulgę, gdy poczujesz ból.

Zostaw komentarz