Kiedy przychodzi czas na zakup sukni ślubnej?

Czas przygotowań do ślubu i wesela upływa narzeczonym głównie na wyborze miejsca uroczystości, ustalaniu listy gości, przygotowaniu dekoracji oraz swoich strojów. Ta najważniejsza sukienka, jaką niewątpliwie jest suknia ślubna to element zazwyczaj bardzo starannie przemyślany i na wybór odpowiedniej kreacji najlepiej jest poświecić więcej czasu.

Nasze salony oferują szycie na wymiary oraz zamawianie sukien ślubnych w firmach zewnętrznych. Czas oczekiwania na zamówioną sukienkę to od około 4 do 8 miesięcy. Przyszłe Panny Młode na pierwsze przymiarki najczęściej wybierają się na około rok przed datą ślubu, by potem spokojnie przeanalizować to, co zobaczyły i finalnie zamówić suknię 6-8 miesięcy przed ślubem.

Zdarza się jednak i tak, że suknia zamówiona jest z ponad rocznym wyprzedzeniem, ponieważ tak naprawdę nigdy na takie zamówienie nie jest za wcześnie. Jeśli jesteś pewna, że dokonałaś właściwego wyboru i jest to TA sukienka, nie ma na co czekać!

Wybór idealnej sukni ślubnej

Te z Was, które należą do osób szybko podejmujących decyzje, mogą pozwolić sobie na odwiedzenie salonu sukien ślubnych na 3-5 miesięcy przed planowaną uroczystością. To wtedy najlepiej jest przymierzać różne fasony sukienek, a także zdecydować, co do ilości i rodzaju zdobień pojawiających się na sukni. Dajemy również możliwość zakupu sukienki z tak zwanego „wieszaka”, to znaczy sukni, która jest już gotowa w salonie. Oczywiście nasze krawcowe idealnie dopasują ją do Twojej sylwetki.

Podczas wizyty w salonie nasze konsultantki zapytają Cię o styl planowanego wesela, jego wielkość i oczywiście o Twoją wizję wymarzonej sukni ślubnej. Zależy nam bowiem, żeby każdy element tego ważnego dnia był spójny i byśmy mogły jak najlepiej Wam doradzić. Zdarza się również, że przyszłe Panny Młode najpierw wybierają sukienkę, a dopiero później decydują w jakim stylu zorganizować przyjęcie, by pasowało… do sukienki 🙂

Zostaw komentarz