Luksusowy karnawał, czyli 8 cenowych rekordów!

Karnawał to bajeczny czas przenoszący nas w czasy wielkich imprez, eleganckich wydarzeń i trendów na cały, obecny rok. To także okres, w którym chcemy błyszczeć – dzięki sukniom lub wykwintnym dodatkom. Niektórzy projektanci i producenci idą o krok dalej proponując swoim Klientkom asortyment daleko odbiegający od – nawet – najwyższej półki. Jakie są cenowe rekordy?

 

  1. Guerlain KissKiss Gold and Diamonds lipstick –> 62 tysiące dolarów 

Nie, ta cena to nie żart! Opakowanie szminki to 18-sto karatowe, żółte złoto, dodatkowo udekorowane 199 brylantami. Złośliwi twierdzą, że za taką cenę brylantów powinno być co najmniej 200 😉

szminka1

2. Bransoletka „Pantera” – 4,5 miliona funtów 

Wykonana w 1952 własność Wallis Simpson – znanej skandalistki lat 30-tych – została sprzedana za 4,5 miliona funtów. To świecidełko ma 19,5 cm długości i wysadzane jest diamentami, onyksami, szafirami i brylantami. Romans księżnej Windsoru Wallis Simpson z Edwardem VIII uważany jest za powód jego abdykacji.

szminka2

3. Perfumy DKNY Golden Delicious – 1 milion dolarów

Flakonik wykonany z białego i żółtego złota ozdobiony diamentową panoramą Nowego Jorku wywindował cenę produktu do miliona dolarów!

szminka3

4. Azature Black Diamond – 250 tysięcy dolarów

Oto najdroższy lakier do paznokci na świecie. Skąd ta cena? W buteleczce znajdziesz 267 karatów czarnych diamentów!

At $250,000, this dazzling 267-carat black diamond nail polish is the most expensive ever

At $250,000, this dazzling 267-carat black diamond nail polish is the most expensive ever

5. Szpilki Rity Hayworth – 3 miliony dolarów

Ile mogą kosztować buty? Najdroższym modelem wykonanym przez szewca są buty z pięknej kamelowej satyny, które w roku 2004 miała na sobie aktorka Rita Hayworth. Szpilki zdobiły rubiny, brylanty i szafiry pochodzące z kolczyków aktorki.

szminka5

6. Kolczyki Golconda – 9,3mln dolarów

To najdroższe na świecie świecidełka do uszu. Pochodzące z kopalni Golconda w Indiach brylanty rżnięte na kształt poduszeczek stały się podstawa do stworzenia najdroższych kolczyków na świecie. Każdy kolczyk waży około 23.11 karata.

C3.31_ 189

C3.31_ 189

7. Najdroższy naszyjnik – Heart of the Ocean Diamond – 17 milionów dolarów 

Tajemniczy i nieludzko drogi. Wykonany z szafirów i diamentów, który – według legendy – miał być podarowany Kate Florence Philips przez jej męża Samuela Morleya. To tę legendę – w nieco zmodyfikowanej formie – znany z filmu Titanic. Po sukcesie produkcji firma jubilerska Asprey&Gerrard wykonała jego replikę, którą na żywo widziano raz – podczas ceremonii rozdania Oskarów miała go na sobie Celine Dion, było to w roku 1998.

szminka7   szminka8

8. Najdroższa suknia – 30 milionów dolarów

Na koniec absolutny rekord – czerwona suknia wieczorowa Faizal Abdullah. Jedwabna kreacja z sześciometrowym trenem wysadzanym 750 diamentami i kryształami Swarovskiego oraz z 70-karatowym brylantem na piersi.

Nightingale Dress of Kuala Lumpur

Nightingale Dress of Kuala Lumpur

 

Zostaw komentarz