Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych – jak się do niej przygotować?

Poszukiwanie wymarzonej sukni ślubnej to nie tylko emocjonująca przygoda, ale też logistyczne wyzwanie. Na rynku dostępne są tysiące modeli w przeróżnych fasonach, kolorach (i budżetach!). Jak z tego ważnego zakupu uczynić dobrą zabawę i nawet po latach mieć pewność, że dokonałyśmy najlepszego wyboru? Oto 7 naszych rad:

how-to-choose-a-wedding-dress-shape-that-s-right-for-you

1) Internetowy research 

Zanim wyruszysz na poszukiwania sprawdź co w danym sezonie oferują salony. Pomoże Ci to nie tylko zdobyć ogólne rozeznanie, ale też ustalić punkt wspólny pomiędzy Twoimi oczekiwaniami, a realną dostępnością. Pomyśl, czy chcesz iść za trendami (obecnie suknie z przezroczystościami, w kolorze cielistym), czy wolisz postawić na klasykę. To zawęzi pole poszukiwań i ułatwi późniejsze podejmowanie decyzji.

2) Ustalenie budżetu 

Bez dokładnego przemyślenia kwoty, którą jesteś skłonna wydać na suknię ślubną nawet nie wychodź z domu! Dlaczego? Bo takie decyzje trzeba podejmować w zupełniej przytomności umysłu 😉 Rozważ jaką kwotę jesteś gotowa wydać, ile może wynieść ewentualny margines błędu i szukaj w swoim zakresie. Pamiętaj, że górna granica cenowa nie istnieje i możesz narazić się na niepotrzebne rozczarowania, jeśli Twój wzrok podąży tylko w stronę izraelskich, czy amerykańskich projektantów. Ta suknia ma dać Ci przede wszystkim radość i gwarantujemy, że może tak być bez względu na to jakim budżetem dysponujesz! Grunt to po prostu nie rozpraszać się tym co jest poza zasięgiem.

3) Umówienie się w salonie

To bardzo ważny i często pomijany punkt. Zadbaj, by Twoja wizyta w salonie miała oprawę na którą zasługujesz, a to właśnie daje Ci umówienie się na konkretną datę i godzinę. Masz wtedy pewność, że stylistki będą do Twojej dyspozycji, przymierzalnia będzie wolna, a personel poświęci Ci tyle czasu i uwagi, żebyś poczuła się naprawdę rozpieszczona. To jedyny taki zakup w życiu i jesteś tego warta!

4) Mocne i słabe cechy 

Od razu mówimy: nie zmierzysz wszystkich sukien ślubnych. Właśnie z tego względu zastanów się jakie atuty swojej sylwetki chcesz wyeksponować – być może będzie to fantastyczny dekolt, piękne plecy lub długie nogi? Podobnie w drugą stronę – miej na uwadze mankamenty swojej figury i spójrz na siebie odrobinę krytycznym okiem. Co naprawdę wymaga zasłonięcia? Czy uda mi się schudnąć 30kg, by ta suknia wyglądała dobrze? Mierz siły na zamiary.

5) Styl uroczystości 

Są różne style, oczekiwania i gusta. Jeśli zdecydowałaś się na ślub na plaży to pewnie nie dlatego, by jechać na nią karocą w wielkiem princessie. Podobnie jeśli Twój ślub odbędzie się na zamku to też raczej nie będzie towarzyszyła Ci stylizacja „beach wedding look”. Pomyśl jak chcesz być odbierana tego dnia: jak księżniczka, romantyczna rusałka, a może seksowna gwiazda?

6) Inspiracje 

Wszystko o czym piszemy sprowadza się do poszukiwania inspiracji – i super, jeśli będziesz je mieć! Mimo wszystko jednak zaufaj osobom, które pracują w salonach, zmierz zaproponowane przez nie suknie. Historia dziesiątek panien młodych pokazuje, że najczęściej wybieramy suknie o których nigdy nie myślałyśmy 😉

7) Osoby towarzyszące 

Wiemy, że chciałabyś, by na Twój widok rozpłakało się 12 druhen i mama. W rzeczywistości jednak – na etapie poszukiwań – warto mieć przy sobie jedną, zaufaną osobę i przede wszystkim słuchać siebie. To Twój dzień i Twoja suknia. Im większy sztab doradców tym więcej wątpliwości i napięcia

Zostaw komentarz