Sylwestrowa zabawa z brzuszkiem

Przełom roku to czas gorących imprez w klubach, wystawnego biesiadowania i domówek. Imprezowe nastroje udzielają się na ulicy i na balu. Nie rezygnuj z tego tylko dlatego, że jesteś w ciąży. Przeczytaj kilka rad jak zadbać o siebie i wybawić się za wszystkie czasy „we dwoje”

Ciąża to nie choroba, to wiemy. Musisz jednak mieć świadomość, że zalecenia lekarza jak i samopoczucie są tu kluczowe. Jeśli jesteś w ostatnich tygodniach ciąży postaw raczej na imprezę w spokojniejszej odsłonie.

O czym pamiętać?

1. Unikaj alkoholu i papierosów. Choć nic w tym odkrywczego to w czasie sylwestrowo-karnawałowych imprez jesteś bardziej narażona na dym papierosowy. Unikaj go, bo szkodzi i Tobie i dziecku. Na szczęście teraz w większości lokali jest całkowity zakaz palenia. Jesteś na imprezie u znajomych? Poproś, by nie palili przy tobie – w dzisiejszych czasach zwrócenie uwagi, że dym papierosowy Ci przeszkadza nie jest niczym niestosownym.

ciąża

2. Tańcz! Ruch jest jak najbardziej wskazany. Oszczędzaj się jednak, postaraj nie doprowadzić do zadyszki i uważaj na to, by nikt Cię nie popchnął. Jeśli na zatłoczonej sali nie ma gdzie palca wcisnąć – odpuść sobie. Pamiętaj, że chodzi o bezpieczeństwo Twoje i dziecka.

3. Buty. Ciąża to stan, w którym nogi puchną bardziej niż kiedykolwiek. Zamiast niebotycznych szpilek wybierz wygodne baleriny lub koturny. Nie tylko stopy będą Ci wdzięczne – dzięki płaskiemu obuwiu nie narazisz się na niebezpieczny upadek.

4. Jedz zdrowo! Nie obciążaj żołądka niezdrowymi przekąskami, a zamiast gazowanych napojów wybierz wodę i soki.

5. Zadbaj o możliwość odpoczynku. Wybierając się na imprezę z brzuszkiem wybieraj miejsca, w których masz możliwość odpocząć od zgiełku

6. Zadbaj o strój! To ostatnia – ale bardzo ważna zasada. Ciężarna również ma prawo być sexy i czuć się pięknie. Wyeksponuj swój stan, uczesz się i pomaluj. Połyskująca suknia opinająca brzuch? Czemu nie! Niech wszyscy widzą, że jesteś piękną mamą 🙂

Udanej zabawy!

Zostaw komentarz