Zanim kupisz suknię ślubną – 10 najczęstszych pytań naszych Klientek

Zanim kupisz suknię ślubną – 10 najczęstszych pytań naszych Klientek

Każda Panna Młoda jest niepowtarzalna, każda suknia ślubna jest wyjątkowa. Jak bez nerwów i rozczarowań wybrać tą jedyną? O czym pamiętać? Jakie kwestie logistyczno-techniczne wziąć pod uwagę? Odpowiadamy na 10 najczęstszych dylematów naszych Klientek!

  1. Czy mój wymarzony fason będzie dla mnie odpowiedni? 

Inspiracje to cenna rzecz przy wizycie w każdym salonie sukien ślubnych. Potrafią zorientować się w gustach i upodobaniach. Ale nie należy sztywno się ich trzymać i zdać się na opinię i doradztwo stylistek. Nierzadko krój, który sobie upodobałyśmy nie podkreśla naszych atutów i uwydatnia mankamenty. Odpowiadając krótko: inspiracje tak, ale do salony wchodzimy z otwartością na sugestie. Odrobina zaufania do doświadczenia osób, które są w temacie od lat potrafi zdziałać cuda i zaowocować niespodziewanym, idealnym zakupem!

2) Z jakim budżetem powinnam się liczyć? 

W naszych salonach każda Panna Młoda – bez względu na zasobność portfela – znajdzie suknię dla siebie. W zależności od wysokości budżetu możemy zaproponować suknie wyprzedażowe lub salonowe. Dobrą alternatywą dla zagranicznych projektantów jest nasza autorska kolekcja sukien ślubnych szytych na miarę – dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dedykowaną, dopasowaną suknię za cenę około 1500-3000zł. Jeśli interesują Cię suknie projektu Mori Lee, Oksana Mukha, Olya Mak, Tesoro lub Armonia musisz liczyć się z wydatkiem około 3-5 tysięcy, w zależności od wybranego modelu. Podpisanie umowy wiąże się z wpłatą zadatku, którego wysokość wynosi 30-50%, a płatność można rozłożyć na raty.

3) Czy mogę robić zdjęcia w przymierzalni? 

Tak! I z dumą się tym chwalimy, bo od odwiedzających nas pań wiemy, że nie jest to częsta praktyka. Możesz przyjść z osobą towarzyszącą (chętnie was ugościmy 🙂 ) możesz fotografować i nagrywać filmiki, by dobrze przemyśleć decyzję w domu. Chcemy, żebyście były zadowolone, a poszukiwanie sukni ślubnej kojarzyło Wam się z pozytywnym doświadczeniem

4) Czy mierzenie sukien ślubnych jest płatne? Czy trzeba się umawiać? 

Mierzenie sukien ślubnych w naszych salonach było, jest i zawsze będzie bezpłatne. Praktykujemy umawianie się na konkretną godzinę byś miała pewność, że nasze stylistki jak i przymierzalnia będą do Twojej dyspozycji.

5) Ile jest przymiarek? 

Indywidualne podejście do Klientek owocuje tym, że przymiarek zapewniamy tyle ile potrzebujesz, ale minimum 2. Są one niezbędne, by właściwie dopasować suknię i dobrać dodatki. Przymiarki musisz mieć na uwadze jeśli wybierasz salon znacząco oddalony od Twojego miejsca zamieszkania, bo podróże celem zmierzenia kreacji musisz wkalkulować w swój budżet i terminarz. Jeśli masz bardziej wymagającą figurę, myślisz o wyborze dodatków lub jesteś w ciąży wtedy najlepiej spotkać się częściej by mieć pewność, że suknia leży perfekcyjnie! Pierwsza przymiarka zazwyczaj odbywa się na miesiąc przed ślubem.

6) Kiedy powinnam się zdecydować? 

To zależy od sukni jaką zamówisz. Zagraniczni projektanci mają swoje obostrzenia i takie suknie należy zamawiać około pół roku przed ślubem. Ale posiadanie własnej pracowni i autorskiej kolekcji daje nam więcej możliwości niż innym salonom – nawet jeśli do Twojego ślubu zostało mniej czasu to dobierzemy dla Ciebie najpiękniejszą suknię ślubną! Na uszycie sukni i przymiarki potrzebujemy około 3 miesięcy, ale możemy dostosować się do Twojej sytuacji i zrealizować projekt znacznie wcześniej.

7) Czy suknie można wypożyczać? 

Niestety nie prowadzimy wypożyczalni. Dbamy, by nasze Klientki czuły się komfortowo i oddajemy w ich ręce tylko nowe, uszyte bezpośrednio dla nich suknie ślubne.

8) Czy można wprowadzać modyfikacje w modelach? 

Kolejny aspekt zależny od tego jaką suknię wybierzesz. W naszej autorskiej kolekcji mamy niemal nieograniczoną możliwość zmian w modelach, by dostosować suknię do Twoich oczekiwań. Dokonujemy takich przeróbek na jakie pozwala sztuka krawiecka.

9) Kiedy następuje odbiór sukni? Jak się do niego przygotować? 

Odbiór sukni następuje na około tydzień przed ślubem. Odbierając suknię warto mieć buty ślubne, by raz jeszcze ocenić czy jej długość jest odpowiednia. Pamiętaj też o bieliźnie dedykowanej ślubnej stylizacji – to ostatni moment na wprowadzenie drobnych poprawek.

10) Dlaczego nie wszystkie modele ze strony www są dostępne w salonach? 

Kolekcje szybko się zmieniają, a suknie wyprzedają. Nawet jeśli suknia została już sprzedana lub pochodzi z kolekcji, która nie jest już wznawiana jej zdjęcia często zostają na www, by posłużyć jako inspiracja dla szycia miarowego. Zawsze warto pytać o dostępność poszczególnych sukien – przewozimy je pomiędzy salonami i wiedząc wcześniej, które konkretnie modele chcesz zmierzyć zapewnimy Ci je na umówionej wizycie.

Zostaw komentarz