Jak dobrać odpowiednie kolczyki do sukni ślubnej?

 

Biżuteria ślubna, a zwłaszcza kolczyki dobierane są zazwyczaj tuż po dokonaniu zakupu sukni ślubnej. Kolor sukni, a także pojawiające się na niej zdobienia najczęściej determinują wybór odpowiedniej biżuterii. Inne kolczyki założysz do sukni bogato zdobionej kamieniami czy brokatem, a inne do sukni w stylu boho. Zaszaleć możesz, jeśli Twoja suknia jest klasyczna i uszyta z gładkiej tkaniny – będzie do niej pasowało niemalże wszystko.

Jakie kolczyki dobrać do sukni w stylu glamour?

Wyrazista, efektowna suknia ślubna z koronkami i błyskiem wymaga, by Twoje kolczyki były uzupełnieniem całości – mogą być długie, błyszczące i w kolorze zdobień sukienki. Pokażemy Ci efektowną biżuterię wykonaną z kryształów, które pięknie wpiszą się w styl glamour – kolczyki srebrne lub złote, z kamieniami w nowoczesnej oprawie. Kryształy mogą być przezroczyste lub na przykład szampańskie oraz różnej wielkości. Takie kolczyki są bardzo eleganckie, a przy tym niezwykle lekkie – będą wygodne nawet jeśli będziesz miała je na sobie kilkanaście godzin!

Czy do sukni w stylu boho należy zakładać kolczyki?

Jak najbardziej tak! Duże, efektowne kolczyki z motywem kwiatów lub liści, wykonane tradycyjnie ze złota lub srebra świetnie uzupełnią rustykalną stylizację. Możesz również postawić na kolczyki z tkanin lub koronek – taka biżuteria jest obecnie bardzo często proponowana do delikatnych i zwiewnych sukien ślubnych.

Gładka suknia ślubna – na jakie kolczyki postawić?

Tak jak wcześniej wspominałyśmy, tutaj pole manewru jest ogromne. Możesz zdecydować się na delikatne kolczyki przy uchu, tzw. wkrętki lub kolczyki duże, długie i bogate. Jeśli upniesz włosy w tradycyjny, elegancki kok kolczyki będą bardziej widoczne, a przy gładkiej sukni ślubnej dodatki odgrywają bardzo ważną rolę.

Kolczyki długie czy krótkie?

Dopasowując kolczyki do sukni ślubnej zwróć uwagę na dekolt – jeśli jest on otwarty w literę V, Panny Młode najczęściej decydują się na długie, wyraziste kolczyki i nie wkładają już naszyjnika. Natomiast jeśli Twoja suknia jest zabudowana pod szyję lub nie lubisz dużej biżuterii postaw na ozdoby tuż przy uchu. W naszych salonach nawet te z Was, które nie mają przekłutych uszu znajdą dla siebie efektowne kolczyki – klipsy.

Zostaw komentarz