Jak dopasować koszulę ślubną do garnituru?

Koszula ślubna – zaraz po wyborze garnituru kolejny ważny element stylizacji Pana Młodego do przygotowania

Często Panowie i ich przyszłe Małżonki zastanawiają się jak idealnie dopasować koszulę do garnituru ślubnego. Zacznijmy zatem od tego, że dobra koszula powinna być wykonana z naturalnych tkanin, najlepiej z bawełny. Pan Młody podczas wesela musi koniecznie mieć na sobie koszulę z długim rękawem – niedopuszczalne jest wręcz w kanonie mody męskiej założenie do garnituru koszuli z krótkim rękawem. Naturalne wykonanie da mężczyźnie największy komfort, ale warto również zaopatrzyć się w dodatkową koszulę na zmianę, zwłaszcza jeśli Wasz ślub odbędzie się w sezonie letnim.

Obecnie, najmodniejsze i najczęściej wybierane są koszule taliowane, w tak zwanym fasonie „slim” co oznacza, że są lepiej dopasowane do sylwetki – bardziej podkreślają jej walory, a także są wygodniejsze do noszenia z garniturem.

Dopasowując koszule do garnituru ślubnego warto wziąć pod uwagę następujące kwestie: fason garnituru, na jaki zdecydował się przyszły Pan Młody, styl wesela oraz osobiste preferencje.

Jeśli w dniu ślubu będziesz miał na sobie smoking, czyli jedno z najbardziej klasycznych ubrań męskich – czarny, o wieczorowym charakterze z połyskującymi wyłogami klap, guzikami i lampasami na spodniach, Twoja koszula musi być koniecznie biała, z łamanym kołnierzykiem typu Gustaw. Taka koszula zawsze ma podwójny mankiet zapinany na spinki, a z przodu posiada plisowane, drobne zakładki i zapinana jest na trzy lub cztery czarne guziki. Długość rękawa musi być tak dopasowana, by po zgięciu ręki w łokciu rękaw koszuli wystawał około 1 centymetr spod marynarki. Ta zasada dotyczy również innych fasonów garniturów i panowie powinni się nią kierować zawsze wybierając koszulę na jakąkolwiek okazję.

Decydując się na surdut lub frak, czyli również klasyczne i eleganckie ubranie z oryginalnie wydłużoną marynarką również musisz założyć białą koszulę z kołnierzykiem typu Gustaw lub klasycznym, włoskim. Koszula powinna ponadto posiadać krytą plisę i podwójny mankiet na spinki.

Dla Panów Młodych, którzy są wielbicielami nowoczesnych krojów i wybrali garnitur jedno lub dwurzędowy z kamizelką lub bez proponujemy koszule z kołnierzykiem Gustaw (dwa łamane rożki) jeśli decydują się na włożenie muchy a koszulę z kołnierzem włoskim (tradycyjnym) jeśli planują włożyć krawat.

Na zakończenie kilka słów odnośnie koloru koszuli ślubnej. Czy Pan Młody powinien dopasować kolor koszuli do koloru sukni ślubnej swojej narzeczonej? Zdania na ten temat są mocno podzielone. My jednak jesteśmy zwolenniczkami teorii, że koszula ma być zawsze biała niezależnie czy Panna Młoda ma suknię w kolorze ecru (śmietankowa biel) czy czystej bieli.

Zostaw komentarz