Jak wybrać właściwą biżuterię do ślubu?

Już na etapie wyboru sukni ślubnej warto zastanowić się jaką biżuterię chciałabyś założyć w tym ważnym dniu. Inną bowiem założysz do sukni w stylu glamour – czyli błyszczącej, bogato zdobionej, a inną do delikatnej w stylu boho. Biżuteria może być jedynie subtelnym dodatkiem bądź mieć ważne zadanie podkreślenia i uzupełnienia całej stylizacji.

Idealna biżuteria na ślub

Wybierając biżuterię ślubną weź pod uwagę zdobienia jakie pojawiają się na Twojej sukni, a przede wszystkim ich kolor. Jeśli są to przezroczyste kryształki, pokażemy Ci również kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki wykonane z pięknie mieniących się kryształów. Taka biżuteria jest na tyle uniwersalna, że założysz ją po ślubie również i na inne okazje. Dodatkowy atut to fakt, że kryształki są zazwyczaj bardzo lekkie, więc będzie Ci w takiej biżuterii wygodnie. Możesz wybrać duże, efektowne kolczyki ale nawet po kilkunastu godzinach noszenia nie będziesz tego odczuwała. Biżuteria z kryształkami może być srebrna i złota a przy wyborze również należy wziąć pod uwagę zdobienia na sukience.

A może postawisz na inny kolor niż srebro czy złoto? Pięknie i kontrastująco przy białej sukni wyglądać będzie biżuteria z kamieniami w Twoim ulubionym kolorze lub w kolorze przewodnim Waszego wesela.

Suknie ślubne są  również dekorowane perłami, a wbrew przesądom, które mówią iż Panna Młoda nie powinna  zakładać do ślubu pereł (tylko prawdziwych!) możesz wybrać biżuterię zdobioną właśnie tymi kamieniami.

Jeśli wybrałaś gładką, klasyczną suknię ślubną masz nieco szersze pole manewru co do doboru biżuterii. Do takiej sukni będzie pasowało niemalże wszystko – zdecyduj jedynie czy mają to być  kolczyki i bransoletka czy komplet z naszyjnikiem. Naszyjnik świetnie sprawdzi się także przy sukienkach z odkrytymi ramionami i takich zupełnie bez ramiączek.

I co najważniejsze, najlepiej jest mierzyć biżuterię ślubną mając na sobie swoją suknię. To wtedy będziesz w stanie ocenić, czy całość do siebie pasuje i jak Ty się w tym czujesz!

Zostaw komentarz