Kolorowe buty ślubne

Buty ślubne wcale nie muszą być białe!

Kiedyś nie do pomyślenia, dziś trend ten podbija targi ślubne i czasopisma weselne. O czym mowa? Oczywiście o kolorowych butach do ślubu. To prawdziwy ślubny hit, który jednak potrzebuje rozważnego przemyślenia. Komu pasuje,  jak nie popełnić modowego faux pas i nie zgorszyć tych konserwatywnych gości weselnych?

Po pierwsze: nic na siłę!

To, że kolorowe buty ślubne są coraz popularniejsze wcale nie oznacza, że musisz ulegać tej modzie. Nowy trend wcale nie wpływa w tym wypadku na klasykę i tradycyjne, ślubne obuwie nadal trzyma się mocno. Tak więc bez obaw. Jeśli od zawsze marzyłaś o przekazywanym z pokolenia na pokolenie ślubnym looku – nie rezygnuj z niego! Moda modą, ale ten dzień przydarzy Ci się raz. Pamiętaj o tym podejmując decyzje :) Jeśli jednak chcesz skusić się na nieco odwagi wykorzystaj barwne buty w trakcie sesji ślubnej. Wilk syty i owca cała – klasyczny wygląd w trakcie ceremonii i nieco szaleństwa podczas sesji.

s2

Argument za? Względy ekonomiczne

Spójrzmy prawdzie w oczy. Białe, ślubne buty ubierzesz raz. Choćby nie wiem jak były wygodne zaraz po ceremonii i zabawie weselnej trafią na dno szafy. Wynika to z prostego faktu – takie obuwie jest na tyle specyficzne, że po prostu nie pasuje do codziennych stylizacji. I to właśnie ukłon w stronę butów kolorowych. Możesz je ubrać wielokrotnie, będą pasować do jeansów, sukienek. Zainwestujesz więc raz i zyskasz buty na wiele okazji. Czyż to nie kusząca wizja? :)

s3

Kolor ma znaczenie

Choć tak naprawę możesz wybierać z całej gamy odcieni i barw tak naprawdę lepiej unikać intensywnych, ciemnych kolorów. Granat, czerń i brąz z dużym prawdopodobieństwem będą zbyt kontrastowe i niepotrzebnie obciążą lekką, ślubną stylizację. Po zdecydowane kolory sięgnij tylko wtedy, gdy naprawdę jesteś.. zdecydowana ;)

s4

Kilka uwag technicznych :)

Jeśli już zdecydujesz się na kolorowe buty pamiętaj o kilku ważnych wskazówkach. Złoty umiar – to podstawa. Ważne, by dodatki ze sobą współgrały. Miej na uwadze kolory innych dodatków (torebka, bukiet), by nie przedobrzyć. Pamiętaj, że miszmasz jest dobry tylko wtedy, gdy był w pełni zamierzony. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest też dobranie koloru butów pod kolor .. sukienki druhny lub skarpet Pana Młodego. Taki akcent na pewno wprowadzi nieco wesołości i radości w całą ceremonię.

Co ważne, suknia z przodu powinna mieć 7/8 długości. W przeciwnym wypadku butów nie będzie widać, a co za tym idzie, nie będzie pożądanego efektu. Jak w przypadku każdego obuwia na ślub pamiętaj o dobrych materiałach i jakości wykonania oraz o wysokości! 7cm uważane jest za optymalną wysokość – pamiętaj, że będziesz tańczyć do rana ;)

s5

I na koniec. W białych, kolorowych czy boso, po prostu baw się dobrze! To Twój dzień :)

Zostaw komentarz