Krótki poradnik jak wytrzymać w szpilkach do białego rana

Każda Panna Młoda marzy o nienagannej prezencji i sylwetce łani. Długie nogi, wyprostowane plecy, smukła szyja to niewątpliwie kunszt i elegancja. I choć z westchnieniem oglądamy buty na niebotycznych obcasach często rozsądek bierze górę i wybieramy niższe obuwie, które zagwarantuje nam wygodę, albo bierzemy buty na zmianę. Czy można inaczej?

  1. Noszę szpilki na co dzień

Jeśli należysz do kobiet, które w szpilkach chodzą codziennie i dobrze czują się na wysokościach nie będziesz mieć problemu z wytrzymaniem całego wesela w wymarzonym obuwiu. Sylwetka przyzwyczajona do postawy, jaką wymuszają buty na obcasie jest już zahartowana w bojach. Jesteś szczęściarą i problem Cię nie dotyczy 🙂

  1. Różnica wzrostu

Kobiety często wysokim obcasem chcą zatuszować sporą różnicę wzrostu. Czy warto? Jeśli wybierzesz odpowiedni dla figury fason sukni ślubnej to Twoja sylwetka wyda się dłuższa i nie będziesz musiała optycznie dodawać sobie wysokości.

20.08

  1. Kiedy obcas można nazwać wysokim?

Najczęstsza i najchętniej wybierana wysokość to obcas w przedziale 5-7cm. O wysokim obcasie mówimy więc, gdy mamy do czynienia z miarą ponad 8cm. Pamiętaj, że wybierając buty na platformie skutecznie odciążysz stopę i będziesz mogła śmiało bawić się w wyższych butach.

shakira

  1. Rozmiar, a spadanie.

Boisz się, że but może Ci spaść i się potkniesz? Koniecznie pochodź w ślubnych butach wcześniej, sprawdź jak zachowują się przy kontakcie ze śliską rajstopą. Na czas wesela i pierwszego tańca możesz wykorzystać trik – opleć kilkakrotnie stopę w najwęższym punkcie przezroczystą taśmą klejącą. Będziesz mieć gwarancję, że but pozostanie na miejscu.

  1. Zestaw ratunkowy

Zakładając szpilki miej w pogotowiu prosty zestaw. Pamiętaj, że grożą Ci otarcia, odparzenia i pęcherze, a nawet obrzęk kostek. Plastry i żel chłodzący skutecznie przyniosą ulgę, gdy poczujesz ból.

 

Zostaw komentarz