Pochwała minimalizmu, czyli kupujemy skromną suknię ślubną

Ślub to organizacyjne urwanie głowy. Wiele panien młodych daje się ponieść kompletnemu szaleństwu wybierania i przebierania, strojenia, upiększania i – często – udziwniania. To zrozumiałe – każda z nas chce by ten jeden jedyny dzień był wyjątkowy. I wszystkie wiemy, że to istotnie jeden jedyny dzień. Okazja by ubrać białą suknię już się nie powtórzy.

Nie każda dziewczyna odnajduje się z ofertach salonów ślubnych. Dla przyszłej ślubującej, która ma nieco zdystansowane podejście do stroju oglądanie kolejnej sukni typu beza bywa zniechęcające.

Czy kobieta, która marzy o skromnym i eleganckim look’u jest skazana na przegraną w konfrontacji z modą? Oczywiście, że nie. Prostą suknię ślubną bez zdobień, kilku warstw tiulu i kół ciężko znaleźć, ale nie jest to niemożliwe. Najważniejsze są wytrwałe poszukiwania i nie uleganie naciskom – najważniejsze, by pamiętać, że to suknia ślubna ma pasować do nas, a nie na odwrót. Co więcej minimalistyczna suknia ślubna pięknie podkreśla sylwetkę, pozwala wyeksponować urodę Panny Młodej i zwraca uwagę na detale, które często pozostają w cieniu: fryzurę, biżuterię czy buty.

eve      heaven

Kupujemy skromną suknię ślubną

  1. Koniec z barokiem! Obecnie mamy do czynienia z taką różnorodnością tkanin, fasonów i modeli, że z pewnością znajdziesz propozycję dla siebie. Suknie w formie literki A są ponadczasowe i pasują do każdej sylwetki, klasyczny dekolt możesz zastąpić fenomenalnymi plecami, a dopasowany materiał wspaniale będzie opinał się na zgrabnej sylwetce. Naprawdę masz w czym wybierać!
  2. Musisz wiedzieć czego chcesz. Pamiętaj, że łatwo ulec namowom i sugestiom. Czasem wychodzi to na dobre, a czasem można żałować. Dlatego ważne, byś miała jasno sprecyzowane oczekiwania w stosunku do sukni ślubnej – jeśli jesteś zdecydowana na skromną i minimalistyczną wersję – tego się trzymaj. Nie odmawiaj sobie zmierzenia modelu, którego nie brałaś pod uwagę – to utwierdzi Cię w słuszności wyboru.
  3. Morze możliwości. Klasyczna i prosta suknia ślubna podkreśli Twoją urodę i nie przyćmi jej. Pozwoli wyeksponować makijaż, fryzurę i dodatki. A poza tym będzie oryginalna i z pewnością wzbudzi zachwyt. Niech Twoja suknia współgra z Twoim charakterem
  4. Zwróć uwagę na jakość! Prosta suknia obroni się sama, jeśli będzie wykonana z tkanin najwyższej jakości. Zagwarantują one piękne układanie się kreacji, wytrzymałość i komfort dla ciała.
  5. Mimo wszystko po głowie „chodzi Ci” tiul? Nie ma rzeczy niemożliwych! Nawet do dopasowanej sukni ślubnej możesz dobrać odpinaną, tiulową spódnicę. Wprawna stylistka ślubna na pewno przedstawi Ci różne możliwości – korzystaj do woli! 🙂
  6. Marcheza (2)

Zostaw komentarz