Poradnik: jak dobierać ślubną biżuterię?

W tym niezwykle ważnym dniu, każda z kobiet chce wyglądać wyjątkowo, olśnić gości w kreacji, którą wybierała długie miesiące i dopieszczała każdy szczegół. By postawić symboliczną kropkę nad „i”, ważna staje się biżuteria ślubna, która może uczynić cuda.

b2Panny Młode, pamiętajcie, że biżuteria ślubna to nie tylko pierścionek zaręczynowy i obrączka. To także kolczyki, naszyjnik, bransoletka, a nawet pięknie zdobiona opaska. To właśnie te dodatki dopełniają cały wygląd Panny Młodej, dlatego powinny być dobierane do gotowej kreacji, nigdy odwrotnie. Firmy specjalnie na tę okazję tworzą różnorodne wzory, tak, by każda z Was znalazła coś dla siebie. I tak do wyboru mamy całą paletę dzieł sztuki ze srebra, platyny lub złota w różnych kolorach. Bardzo miłym prezentem od rodziny jest podarowanie Pannie Młodej biżuterii, która ma jakąś historię rodzinną i będzie niezwykłą pamiątką, często czekającą specjalnie na tę okazje.

b3Fason sukni odgrywa kluczową role w doborze odpowiedniej biżuterii nie tylko w dniu ślubu lecz również w życiu codziennym. Największe pole manewru mamy oczywiście przy sukni z gorsetem i odkrytymi ramionami i plecami. Do tego rodzaju kroju ładnie będzie się prezentować zarówno delikatny łańcuszek jak i ciężka kolia czy perły. Tylko delikatna biżuteria pasuje natomiast do sukni na ramiączkach bądź wiązanej na szyi.  Przy sukni ślubnej z dekoltem w kształcie serca wskazane są naszyjniki o wydłużonym kształcie lub układające się w literę V. W przypadku zabudowanej sukni ślubnej Panna Młoda powinna w ogóle zrezygnować z dodatków na szyję i pozostać co najwyżej przy bransoletce i kolczykach.

b4Kolczyki dobiera się do kształtu twarzy oraz fryzury. I tak by optycznie wydłużyć rysy twarzy, do owalnej twarzy powinno się zakładać długie kolczyki. Nie sprawdzą się one jednak, gdy Panna Młoda będzie miała rozpuszczone, długie włosy gdyż mogą się one zaplątać w biżuterii. Do pociągłej twarzy lepiej pasują krótkie kolczyki, lecz bardziej rozbudowane, np. perły. Innym, niezwykle efektownym dodatkiem są pięknie zdobione wsuwki do włosów zwane kokówkami. Idealnie sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy Panna Młoda rezygnuje z welonu.

b1

Zostaw komentarz