Sprzedajemy suknię ślubną

Wybór idealnej sukni ślubnej to niesamowite przeżycie, często okupione łzami wzruszenia i spełnieniem dziecięcych marzeń. Jednak po ślubie każda Panna Młoda staje przed dylematem: sprzedać suknię czy zostawić?

Mówisz: zostawić.

Długo szukałaś swojej jedynej kreacji i znaczy ona dla Ciebie coś więcej niż po prostu ubiór, który ot tak można „puścić w obieg”. Chcesz mieć ją na pamiątkę, móc dotknąć i przymierzyć, a może wierzysz, że pewnego dnia Twoja córka zechcę założyć właśnie tę suknię na ceremonię? Bez względu na to co Tobą kieruje pamiętaj, by dobrze zabezpieczyć suknię. Powinna być profesjonalnie wyczyszczona, wisieć w pokrowcu w szafie gwarantującej dostęp powietrza. Zawieszka z lawendy nie tylko utrzyma przyjemny zapach, ale też zabezpieczy przed ewentualną inwazją moli, które mogą zniszczyć delikatny materiał.

29.10.1

Mówisz: sprzedać.

Na tę opcję często decydują się kobiety, które chcą odzyskać choć część zainwestowanych pieniędzy, nie mają miejsca w szafie lub po prostu nie chcą, by suknia smętnie wisiała na wieszaku. W każdym z tych wypadków, jeśli chcesz sprzedać suknię z maksymalnym zyskiem musisz ją odpowiednio przygotować.

Na początek: obowiązkowe czyszczenie i ocena strat. Obejrzyj dokładnie sukienkę i oszacuj, czy nie ma dziur po obcasach, podartego tiulu czy innych naderwań. Suknia doprowadzona do czystości oraz bez widocznych uszkodzeń jest więcej warta w oczach potencjalnej nabywczyni.

Następnie: Wybierz miejsce, w której dasz ogłoszenie o chęci sprzedaży. Możesz do tego wykorzystać portale społecznościowe, serwisy ślubne z działem ogłoszeń lub po prostu allegro.

Zdjęcia i opis: Nie wystarczą zachwyty nad niecodziennością sukni, a niestety tak zaczyna się większość opisów. Osoba, która być może kupi akurat Twoją suknię jest zainteresowana detalami – z jakiego materiału jest suknia, dokładny model, wykończenie, rozmiar, salon w którym została kupiona. W opisie zawrzyj cenę, jaką za suknię zapłaciłaś. Pamiętaj o dobrych fotografiach. Najlepiej sprawdzi się zestawienie: zdjęcie katalogowe oraz na żywo. Unikaj zamazywania twarzy w paincie – jeśli nie chcesz, by rozpoznano Cię na zdjęciu wybierz ujęcie, w którym po prostu niewidoczna jest Twoja buzia. Wszelkie zaciemnienia fragmentów zdjęcia wyglądają nieestetycznie i mogą obniżyć potencjalną wartość sukienki.

Negocjacje: Odpowiedz sobie na pytanie jaka cena za suknię Cię satysfakcjonuje i … obniż ją o 30%. Rynek jest nasycony, a sprzedaż używanej sukienki jest trudna. Stosując się do wyżej wymienionych rad Twoje ogłoszenie na pewno się wyróżni i Twoja suknia znajdzie nową właścicielkę. A świadomość, że suknia uszczęśliwi inną Pannę Młodą jest bardzo przyjemna.

Zostaw komentarz