Buty ślubne – połączenie elegancji i wygody

Zaraz po wyborze sukni ślubnej, Panna Młoda musi podjąć decyzję jakie buty wybrać na ślub i wesele. Oczywiste jest, że musi to być obuwie wygodne! Najlepiej też takie, w którym przetańczysz całą noc, choć niektóre Panny Młode wybierają wysokie szpilki na ślub, by potem przebrać je podczas wesela na niższą wersję. Nasza rada jest jednak taka, by zdecydować się na taki obcas, do którego będzie skrócona suknia ślubna i już tych butów nie zmieniać. Jeśli na co dzień nosisz wysokie obcasy i jesteś do takich butów przyzwyczajona, możesz sobie pozwolić na 10 lub nawet 12 centymetrowy obcas.

Obcas czy platforma?

Spotkasz też wiele modeli butów ślubnych na platformie, co w praktyce oznacza, że wysokość obcasa zostaje zmniejszona w odczuciu o wysokość platformy. Takie buty są bardzo wygodne, zwłaszcza że Panna Młoda będzie je nosiła przez kilkanaście godzin. Buty ślubne często mają też grubsze obcasy, tzw. słupki, co również wpływa na większą wygodę i to, że obuwie jest stabilne nawet pomimo dużej wysokości obcasa. Zwróć uwagę, że buty do ślubu często posiadają zapięcie i my również bardzo polecamy takie rozwiązanie – zapięcie dobrze utrzyma stopę w bucie. Miej na uwadze, że będziesz nie tylko chodzić, ale też dużo tańczyć!

Jeśli nie nosisz wysokich obcasów i chcesz postawić na maksymalny komfort, polecamy założenie do ślubu butów z obcasem około 3 do 5 centymetrów. Z pewnością przetańczysz w nich całą noc!

Jaki kolor wybrać?

Jeśli chodzi o kolorystykę butów ślubnych to nadal możemy wybierać wśród wszelkich odcieni bieli i odwiedzają nas Panny Młode szukające butów w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru sukni ślubnej. Coraz częściej jednak Panie Młode chcą zaszaleć, wybrać buty w innym kolorze niż suknia i założyć złote lub srebrne pantofelki. W swojej ofercie mamy obuwie zdobione kamieniami, cyrkoniami lub brokatem. Takie obuwie będzie pięknie nawiązywało na przykład do założonej przez Ciebie biżuterii. Kolor butów może być również zbliżony do koloru przewodniego wesela – do dekoracji, kwiatów czy choćby koloru Twojej szminki.

Wybór butów do ślubu w innym kolorze niż biel ma też aspekt praktyczny, gdyż z pewnością takie buty będziesz mogła wykorzystać na inną okazję, do innej sukienki. I ze wzruszeniem będziesz wspominać, że to właśnie w tych butach powiedziałaś „TAK”!

Zostaw komentarz