Czy wypada na wesele ubrać jasną sukienkę?

Jeśli Państwo Młodzi nie określą w swoim zaproszeniu obowiązującego na ich weselu dress-codu określającego styl czy kolorystykę ubrania, nie ma żadnej zasady mówiącej o tym, że nie wypada włożyć jasnej, a wręcz białej sukienki. Co innego oczywiście tradycja czy stereotypy – tutaj pojawiają się głosy, że biel zarezerwowana jest wyłącznie dla Panny Młodej.

Jako salon oferujący suknie wieczorowe i balowe, w tym kreacje dla Gości Weselnych często spotykamy się z dylematem Klientek dotyczącym wyboru białej sukienki na wesele. I zawsze podkreślamy, że jeśli Klientka czuje się w danym kolorze dobrze i komfortowo nie powinna obawiać się niepochlebnych opinii na temat wyboru jasnej sukienki. Możesz też zapytać Panny Młodej czy nie będzie miała nic przeciwko, jeśli włożysz białą sukienkę na jej ślub i wesele. Obecnie często inicjatywa wychodzi od samych organizatorów wesela, którzy proszą, by goście wybrali stylizacje w pastelowych kolorach.

Wciąż bardziej unika się na weselach czerni niż bieli. Dla miłośniczek ciemnych kolorów znajdziemy oczywiście alternatywy w postaci jasnych dodatków, z kolei elegancka biała sukienka – długa bądź krótka uzupełniona wieczorową biżuterią, butami czy torebką sprawi, że z pewnością będziesz wyglądała odpowiednio do okazji. Nie obawiaj się, że – tak jak możemy usłyszeć – ktoś pomyli Cię z Panną Młodą! Jeśli lubisz jasne kolory, a nie chcesz by Twoja stylizacja była odebrana jako nieznajomość zasad savoir-vivru, nasze Konsultantki pokażą Ci wiele sukienek w kolorze kremowym, beżowym, jasno różowym czy błękicie, które być może okażą się dla Ciebie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Zostaw komentarz